Jaunumi Sacensību kalendārs Fotogalerijas Šautuves Informējoši dokumenti Šaušanas sportisti SASA Reitingi Latvijas Rekordi Partneri SASA atbalstītāji Arhīvs KontaktiBaltijas čempioni Egils Ābolinš un Heiki Jaansalu.


26.09.18

 Baltijas stenda šaušanas cienītājiem 2018. gads paliks atmiņās ne tikai kā apaļās valstu jubilejas gads, bet arī, kā Baltijas meistarsacīkšu atdzimšanas gads, jo gada sākumā trīs federācijas apvienojās, lai uzsāktu kopēju stenda šaušanas attīstības plānu, rīkojot Baltijas kausa izcīņu, kas pēc struktūras ir ļoti līdzīgs Pasaules kausa izcīņas seriālam. Sacensību ideja, galvenokārt, ir, lai uzlabotu Baltijas reģiona sacensību kvalitāti un konkurenci, kas ilgtermiņā var uzlabot šāvēju veikumu augstākā mērogo Eiropas un Pasaules sacensībās. Jāpiemin, ka Baltijas meistarsacīkstes notiek pirmo reizi kopš Baltijas valstis atguvušas neatkarību.

Sacensības notika 3 kvalifikācijas posmos un finālā. Katrs kvalifikācijas posms notika citā valstī, secīgi: Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Savukārt, pirmais Baltijas kausa fināls notika Kuldīgā. Nākotnē plānots saglabāt līdzīgu scenāriju, finālu ļaujot rīkot secīgi katrā valstī ar trīs gadu ciklu. Uzvarētāji tika noskaidroti vairākās kategorijās: 

- Komandās - kur šogad spēkojās 3 komandas (Latvijas, Lietuvas un Igaunijas). Nākotnē plānots piedāvāt arī citām teritoriāli tuvākajām valstīm. Uzvarētāju nosaka pēc 3 kvalifikāciju posmsos sakrātās punktu summas;

- Open - individuālais vērtējums starp visiem dalībniekiem, kur uzvarētāju nosaka finālposmā;

- Junioru - zēni un meitenes, kas jaunāki par 20 gadiem, uzvarētāju nosaka pēc trīs kvalifikācijas posmos sakrātajiem punktiem;

- Dāmu - uzvarētāju nosaka pēc 3 kvalifikācijas posmos sakrātajiem punktiem, šobrīd kategorija ir veidošanas stadijā un, sakarā ar Starptautiskas Olimpiskās komitejas akcentu  uz dzimuma vienlīdzību sportā, kategorijai prognozējama laba perspektīve attīstībai.

 

Kuldīgas finālposma rezultāti.

Kopvērtējuma rezultāti.

Apaļais stends:

Kuldīgā par vēsturisko uzvarētāju open klasē kļuva Egils Āboliņš, lieliski tiekot galā ar vējainajiem laika apstākļiem un sarežģītajiem mērķu lidojumiem. Sudraba godalga Ronaldas Račinskas no Lietuvas un bronza Tonu Tammist no Igaunijas.

Komandu kopvērtējumā triumfēja Latvijas komanda, sastāvā - Dainis Upelnieks, Vadims Basovs un Valdis Kalējs. Sudrabs Lietuvai - Ronaldas Račinskas, Alisa Bogdanova, Tomas Vaitekunas. Bronza Igaunijai - Andrei Inešin, Alar Lehtsaar, Peeter Jurisson.

Junioru konkurencē triumfēja perspektīvā lietuviete Alisa Bogdanova, kas bija patreiz vienīgā dāma, kura startēja Baltijas kausa izcīņā, aiz sevis atstājot Danila Inešin un Peeter Jurisson no Igaunijas.

 

Tranšejas stends:

Par vēsturisko uzvarētāju open kategorijā  kļuva igaunis Heiki Jaansalu, sudraba godalga lietuvietim Donatas Blaškevičius un bronza Igaunijas junioram Kenert Karu, kas bija labākais arī junioru kopvērtējumā.

Komandu kopvērtējumā triumfēja Igaunijas komanda, tās sastāvā - Anton Rain, Urmas Saaliste, Andres Kull. Sudrabs Latvijas komandai, tās satāvā - Atis Vēveris, Aleksandrs Andruškevics, Lauris Spārniņš. bronza Lietuvas komandai, tās sastāvā - Donatas Blaškevičius, Aleksej Zareckij, Algirdas Keršulis.

Sieviešu konkurencē labākā bija Ali Popp no Igaunijas.

 Kopā sacensībās piedalījās 64 dalībnieki no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas.


Atpakaļ