Jaunumi Sacensību kalendārs Fotogalerijas Šautuves Informējoši dokumenti Šaušanas sportisti SASA Reitingi Latvijas Rekordi Partneri SASA atbalstītāji Arhīvs KontaktiVēsturisks panākums CISM 51. Pasaules čempionātā, Itālijā.


15.10.18

 Uz CISM 51. Pasaules čempionātu Itālijas pilsētā Gioia del Colle Latvijas komandu devās pārstāvēt 3 pārstāvji - komandas vadītājs kapteinis Dainis Kravals, apaļā stenda šāvējs vecākais zemesargs Dainis Upelnieks un tranšejas stenda šāvējs zemessargs Atis Vēveris.

 

Attēlā: no kreisās Dainis Kravals, Dainis Upelnieks un Atis Vēveris.

Šoreiz sacensību formāts noteica, ka apaļajā stendā drīkst piedalīties 1 atlēts no valsts, bet tranšejas stendā 3 atlēti no valsts, kur notika arī komandu konkurence. Sacensības notika gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē. Šis sacensību formāts liecināja, ka būs neliels dalībnieku skaits, kas paver labas iespējas iekļūšanai fināla, kaut arī piedalīsies tikai labākie no katras dalībvalsts.

Lieliski šo iespēju izmantoja Dainis Upelnieks, iekļūstot fināla ar dalītu 4-6 kvalifikācijas reultātu (113 no 125). Aizraujošā pāršaudē par fināla secību latvietis pārspēja Ķinas un Ungārijas pārstāvjus, sašaujot 8 dubletus pēc kārtas. Finālā Upelnieks izcīnīja 3. vietu, piekāpjoties Somijas un Kataras šāvējiem. Zīmīgi, ka šī ir pirmā medaļa atjaunotās Latvijas armijas vēsturē, kādā no CISM Pasaules čempionātiem šaušanā.

Attēlā: no kreisās Oskari Kossi (FIN), Rashid Hamad (QAT) un Dainis Upelnieks, pēc fināla.


Atpakaļ