Jaunumi Sacensību kalendārs Fotogalerijas Šautuves Informējoši dokumenti Šaušanas sportisti SASA Reitingi Latvijas Rekordi Partneri SASA atbalstītāji Arhīvs KontaktiNoslēgusies IX Latvijas Siluetu ziemas kausa izcīņa


08.04.22

Dobelē, 03.04.2022 noslēdzās IX Latvijas Siluetu ziemas kausa izcīņa. Šīs sacensības organizē Latvijas Mednieku savienība sadarbībā ar Latvijas Šaušanas federāciju. Kausa izcīņa notiek piecās dažādās šaušanas disciplīnas ar mazjaudas pneimatiskajiem ieročiem.
Šaušanas disciplīnā “Silueti – SP40”, jeb šaušana ar mazjaudas pneimatisko šauteni pa 40 1/10 x IMSSU metāla mērķiem stāvus bez atbalsta Latvijas kausu izcīnīja Jānis Zandbergs, otrā vieta Kristaps Didže, bet trešajā Mārtiņš Gaņģis.
Šaušanas disciplīnā “Silueti – SPC40”, jeb šaušanā ar pneimatisko šauteni pa 40 1/10 x IMSSU metāla mērķiem no ceļa bez atbalsta Latvijas kausu izcīnīja Jānis Zandbergs, otrā vieta Kristaps Didže, bet trešajā Andris Sproģis.
Šaušanas disciplīnā “Silueti” šaušana notiek pa 10 vistu siluetiem, kas novietoti 18m attālumā, 10 cūku siluetiem, kas novietoti 27m attālumā, 10 tītaru siluetiem, kas novietoti 33m attālumā, 10 aunu siluetiem, kas novietoti 41m attālumā.
Šaušanas disciplīnā “Eiropas zvēri” labākais 2021. – 2022. gada sezonā ir Jānis Zandbergs, savācot maksimālo iespējamo punktu skaitu 3 ieskaites posmos. Otro vietu ieņem Kristaps Didže, bet trešo Mārtiņš Gaņģis.
Disciplīnā “Eiropas zvēri” šaušana notiek pa papīra mērķiem uz kuriem attēloti Eiropas populārākie medījumi (stirna, lapsa, Ģemze un mežacūka). Mērķi novietoti 20m attālumā un šaušana notiek ar mazjaudas (līdz 12 J) pneimatisko ieroci. Šaušanas secība - stirna, lapsa, ģemze un mežacūka. Šaušanas pozīcijas pa mērķi “Stirna” no stāvokļa stāvus, balstoties pie šaušanas pozīcijas ailes malas, pa mērķi “lapsa” no stāvokļa guļus, pieturot ar roku ieroča priekšējo daļu, balstoties uz elkoņiem, pa mērķi “ģemze” no stāvokļa stāvus, atbalstoties ar ieroci pie nenostiprināta apaļkoka (štoka) un šaušana pa mērķi “mežacūka” no stāvokļa stāvus bez atbalsta.
Disciplīnā “SPG” jeb šaušanā ar pneimatisko šauteni pa 40 1/10 x IMSSU metāla mērķiem guļus, bērniem līdz 12 gadu vecumam, kopvērtējumā, 4 posmu ieskaitē pirmo vietu izcīnīja Rīgas Teikas vidusskolas 4.a klases skolnieks Jānis Gaņģis, otrajā vietā Ance Dreiškena, bet trešajā Nora Dreiškena no Talsiem.
Šaušanas disciplīnā “Snaiperis – 25” labākais kausa izcīņā ir Aleksandrs Ivanovs ar Līnu Ivanovu, trešajā vietā atstājot Oļegu Iganu.
Šaušanas disciplīnā “Snaiperis – 50” labākais ir Oļegs Igans, otrajā vietā Aleksandrs Ivanovs, bet trešajā Kristaps Didže.
Šaušanas disciplīnā “Snaiperis – 25/50” šaušanas laikā tiek veikti 25 šāvieni 25/50 metru distancē guļus pozīcijā, pa vienam šāvienam katrā no šāvējam individuāli norādītajiem mērķiem, kuri atzīmēti ar numuriem no 1 līdz 25. Šaušanas vingrinājuma izpilde notiek šaušanas pozīcijā guļus un atļauts izmantot visa veida ieroča pastobres atbalstus (kājiņas, smilšu maisus). Ieroča laidi atļauts atbalstīt ieplecojot, savukārt laides balsti nav atļauti. Laidi atļauts atbalstīt no apakšas ar šāvēja plaukstu. Vingrinājuma kopējais izpildes laiks (ieskaitot laiku nepieciešamajiem piešaudes šāvieniem) – 20 minūtes.
Disciplīnā “Skrejošā mežacūka SK-10” 2021. – 2022. gada sezonā labākais ir pieredzējušais šaušanas sportists Agnis Domrovics, otrajā vietā Jānis Zandbergs, bet trešajā Kristaps Didže.
Sacensību disciplīnas “SK-10” vingrinājums ir pēc kārtas izšautas 2 sērijas, katrā pa 10 šāvieniem, pa skrejošas mežacūkas mērķi no 10m attāluma.


Rezultāti šeit>>>>

 


Atpakaļ